Wystawa obrazów z filmu "Twój Vincent"
Wystawa obrazów z filmu "Twój Vincent"

Wystawa obrazów stworzonych do animowanego filmu malarskiego „Twój Vincent” w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu dobiega końca. Na szczęście udało się Nam na nią zdążyć! Polecamy z całego serca. Jest zachwycająca!

"Loving Vincent" to pierwszy pełnometrażowy (96 min) film animowany zrealizowany z obrazów wykonanych w technice malarstwa olejnego. Proces twórczy trwał 9 lat, od pierwotnej koncepcji filmu krótkometrażowego do formy jaką znamy. 125 artystów z 15 krajów stworzyło 65 000 obrazów (proces malowania trwał 2 lata). Imponujące prawda?

Jednak to tylko cyfry. Na wystawie w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu można zobaczyć 120 obrazów. Zatem jest to zaledwie malutki wycinek tego co zostało stworzone na potrzeby filmu. Ten wycinek wystarcza, aby porwać nas po raz kolejny w świat Vincenta, aby nas zachwycić, poruszyć, zaciekawić. Pochłonąć w całości.

Nie często wystawa malarstwa porusza we mnie tak wiele strun. I sama nie wiem czy to kwestia bliskości tematu; moje serce zawsze mocniej bije na impresjonizm; czy też profesjonalizmu, dbałości o każdy detal, sposobu ekspozycji, czyli po prostu wyśmienitej pracy twórców wystawy.

Jedno jest pewne, zarówno film "Loving Vincet" oraz wystawa obrazów są czymś wspaniałym, misterną pracą wykonaną przez ludzi z niesamowitą pasją i ogromnym sercem, pełnym miłości do tego co robią. Jedyne co mogę to chylić czoła, podziwiać i zachęcić Was- czytelnicy do zobaczenia tych cudów.

Wystawa w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu trwa jeszcze tydzień, do 1 lipca.

#twórcownia #vincent #vangogh #lovingvincent #impressionism #vincentvangogh

   

  

   

   

 

zwiastun filmu "Loving Vincent":

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl